Teknolojiyi yakından takip eden deneyimli, her biri alanında uzman kadrosuyla  tüm binek tipi, ticari, ağır vasıta ve iş makinalarının dizel sistemlerinde pompa ve enjektör tamir bakım ve satışında hizmet vermekteyiz.

Dizel yakıt enjeksiyon sistemleri üreticisi olarak Delphi, geniş bir yakıt enjektörü portföyü sunmaktadır. Binek otomobilleri ve hafif ticari araçlar için olan geleneksel seride mekanik enjektörler, iki aşamalı enjektörler ve iğne hareketli sensör enjektörleri dahildir.


Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Suzuki, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru, Volvo, Dacia, Chrysler, Geely, Lada, Tata, Ssangyong ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK


Common Rail dizel motorları için Delphi dengeli servo solenoid enjektörünü sunmaktadır. Ford, Hyundai, Jaguar, Kia, Mercedes, Nissan, Peugeot, Renault ve Ssangyong dahil birçok en bilinen marka otomobillere ve hafif ticari araçlara takılan Delphi’nin akıllı solenoid enjektörü, rakip servo-basınç teknolojilerine benzer performans gösterir.

Sonuç, önemli ölçüde azaltılmış emisyonlar, arttırılan yakıt tasarrufu ve daha iyi bir sürüş için daha fazla tork ve güç sağlayan daha hızlı, daha hassas ve verimli bir yakıt enjektörüdür.

Pompa-Enjektör ünitesi; yakıt pompası, kumanda ünitesi ve enjektör memesinin tek bir yapıda toplandığı enjeksiyon pompasıdır. Pompa enjektöre, “birim enjektör” de denir.

Motorun her silindiri için bir pompa-enjektör ünitesi (birim enjektör) bulunur.

Pompa Enjektör Sisteminin Parçaları:
– Pompa pistonu

– Pompa pistonu geri getirme yayı

– Selenoid valf pimi

– Enjektör pompa valfi

– Yüksek basınç odası

– Sızdırma pistonu

– Enjektör meme yayı

– Enjektör meme iğnes

Yakıtın yüksek basınç odasına alınması işleminde, pompa pistonu, piston yayının kuvveti sebebiyle yukarı hareket eder ve yüksek basınç odasının hacmini arttırır.

Enjektör-pompa için kullanılan selenoid valf, hareketine başlamaz.

Selenoid valf pimi hareketsizdir ve besleme pompası tarafından gönderilen yakıtın yüksek basınç odasına akmasına izin verir.

Yakıt, ileri hareket kanalındaki basınç nedeniyle yüksek basınç odasına hızla dolar.