Enjektör memesi temizliği önceden de belirtildiği gibi yetkili servisler tarafından yapılması gerekir. Lakin değiştirilmek istenilmeyen temizlenip kullanılır hale gelen memenin arızası ne olabilir? Enjektör memesi yanma odalarına bağlıdır. Bu odalarda dakika da enjektör memesinin püskürtmesiyle 1000 kere patlama olur. Bu patlamalar sonucunda ister istemez enjektör memesinin uç tarafında kurum oluşur. Bu kimyasal bir olaydır. Delikler kapanma duruma gelebilir. Bakım esnasında enjektör memesi söküldüğünde uçları temizlenir mili gövdesine alıştırılır. Kontrol edilir performansında herhangi bir düşme yoksa tekrar kullanılabilir.


Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Suzuki, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru, Volvo, Dacia, Chrysler, Geely, Lada, Tata, Ssangyong ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK


Araç için internette satılan enjektör temizlicileri ve benzer ürünler kullanıma göre aracınıza zarar verebilir yada fazdasını görebilirsiniz. Enjektör Temizliği firması olarak bu durumu size şu şekilde özetlemek gerekirse…

Enjektör temizleyici katıklar düşük kilometrelerden başlayıp belirli aralıklarla kullanıldığında işe yarar aksi halde yarardan çok zarar getirebilir.

30.000 de kullanmaya başlayıp her 10.000 km de kullanırsanız sıkıntı yaşama ihtimaliniz düşüktür. Katıklar sonuçta mucizavi sıvılar değildir, çeşitli çözücülerin yani solventlerin karışımıdır, 100.000 kilometreye kadar hiç katık kullanmamış yada temizlik işlemi yapılmamış bir arabaya siz katık koyduğunuzda aracın yakıt deposunda, yakıt hatlarında zamanla oluşmuş olan pislikler katık tarafından çözülür ve başka yerelerin tıkanmasına neden olabilir.

Eğer aracınızın yakıt filtresi temiz değilse yakıt filtresindeki kiri çözerek enjektörlere gitmesine sebep olabilir ve siz daha büyük sıkıntılarla karşıkarşıya kalabilirsiniz.

Enjektör Temizliği Bundan dolayı yüksek kilometreden dolayı enjektörlerinin püskürtme oranı farklılaşmış yada enjektörleri kurum nedeniyle püskürtmesi azalmış motorlarda katıkla temizlik yapmak yerine enjektörlerin serviste gerekli işlemlere tabi tutularak temizlenip ayarlanması daha uygun olur.

Eğer ki alınan yakıta dikkat edildi ve temiz yakıt alındıysa, enjektörler en az 200.000 km sorun olmadan çalışır. Enjektörlerin sağlıklı olarak uzun zaman kullanılması tamamen aldığınız yakıta bağlıdır.

Enjektör Temizliği araçlarınızın güvenliğini düşünerek Enjektörleriniz tıkandığında yada motardan yeterli performans alamadığınız da Enjektör Temizliği konusunda uzman kadrosu ve teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerimizin sorunlarını çözüyoruz.

Enjektörler Doğrudan motor silindir kafasına sabitlenmiştir ve yakıtı motor içine en uygun yanma için aktarır. Bu, yakıtın yirmiden yüz mikron çapındaki büyüklükler arasında küçük damlacıklara parçalanmasını ve damlacıkları düzgün bir şekilde ateşleme odasına yaymasını içermektedir.

Teknik olarak daha ileri dizel sistemlerde (örn. EPIC, DPCN), meme tutucu enjeksiyon akış oranını ölçen bir algılayıcı gibi davranır ve bu bilgiyi elektronik olarak kontrol edilen pompalara geri gönderir.
Enjektör Memeleri

Enjektör memeleri aşamasının sonunda sıcak gazların yönlerini enjektörün içine geri zorlamasını engellemek için hızlı bir şekilde kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, aşırı basınç ve sıcaklıklara tabi tutulur. Delphi enjektör meme çeşitlerimizde kalite, uzun ömürlülük ve güvenilirliği temin etmek için araç üreticileri tarafından talep edilen yüksek standartları benimsemiştir.

Delphi enjektör meme takımlarının her 50,000 km’de ve enjektörlerin her 110,000 km’de değiştirilmesini kuvvetle tavsiye eder. Bu yakıt tüketimini düşürecek, motor ömrünü artıracak ve emisyonları azaltacaktır.