Yoğun duman salarak yavaş ve gürültülü çalışan, kendine ancak ticari araçlarda yer bulabilen dizel motor devri, Common Rail devrimi ile sona erdi. Common Rail, modern yüksek basınçlı püskürtme sistemleri ile birlikte VP44 dağıtıcı pompalı ve Ünite Enjektörlerle donanmış dizel motorları farkında olmasak da günlük hayatımızda önemli bir yer aldı. Sadece kullanım konforu ve tüketim ekonomisi değil, soluduğumuz havanın daha temiz olması bile bu anılan sistemlerin araçlarda başarı ile uygulanmasının birer sonuçlarıdır. Yeni nesi dizel motorlar sadece yakıt verimliliği yanı sıra turbosarj sistemlerinin EGR, Katalitik konvertör ve çevre duyarlılığı için programlanmış bilgi-işlem üniteleri ile çok daha temiz, ekonomik ve güçlüdürler.


Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Suzuki, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru, Volvo, Dacia, Chrysler, Geely, Lada, Tata, Ssangyong ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK


Eski konvansiyonel dizel motorları, motor tarafından doğrudan tahrik edilen ve sadece motor devir sayısının kontrol altında tutulduğu bir yakıt enjeksiyon pompası ile techiz edilmişlerdir. Yeni nesil dizellerde, yine motor tarafından tahrik edilen bir pompa, motor hızından bağımsız olarak yakıtı basınçlandırmakta, enjektörler bilgi işlem üntesi tarafından hesaplanmış miktardaki yakıtı, yine hesaplanmış zamanda silindir içine enjekte etmedirler. Common Rail sistemi, adını tüm silindirlere yakıt tedarik eden, basınçlandırılmış yakıtı depo eden Common Rail Ortak Hat yapısından alır.

Sofistike dizel teknolojisi ile donanmış araçlar ve yakıt püskürtme sistemi bileşenleri ancak üretici onaylı, gelişmiş test – kalibrasyon makinaları ve özel eğitim almış teknisyenlerin bir araya geldiği servislerde başarı ile onarılabilirler. Teknik Dizel Servis, pompa ve enjektörleri tasarlayıp araç üreticilerine montajda kullanılmak üzere tedarik eden kurumların desteğinde donatılmış, teknisyenleri sertifikalandırılmış kurumsal sorumlulukları yüklenmiş bir servis olarak sektördeki yerini almıştır.

Bosch, Denso, Delphi, Siemens VDO ve Continental gibi dizel yakıt enjeksiyon cihazlarının ana üreticileri ile doğrudan etkilşim içinde geniş bir yelpazede, bilinen pek çok dizel motor markaları için yakıt sistemleri sorunlarında çözümler sunmaktayız.